Sedemročná hypotéka

Autor: Peter Gernát | 1.2.2015 o 13:39 | (upravené 14.2.2015 o 11:07) Karma článku: 3,01 | Prečítané:  663x

Európska centrálna banka nedávno oznámila program nákupu cenných papierov, ktorý bude trvať minimálne do septembra 2016. Istota lacných peňazí umožnila bankám ponúknuť klientom výhodnejšie podmienky hypoték aj napriek tomu, že úrokové sadzby sú na historických minimách.

UniCredit Bank prichystala pre klientov veľmi lákavú ponuku. Momentálne poskytuje najnižšie sadzby na trhu (už od 1,69% p.a. - FIX3 a FIX5) a k tomu ešte pridala aj novú dobu fixácie – 7 rokov. Po splnení podmienok je možné v tomto prípade získať hypotéku už od 1,99% p.a. Do úvahy treba zobrať aj to, že bežný účet U konto je v porovnaní s konkurentmi veľmi dobrý produkt a podmienky na jeho bezplatné využívanie sú ľahko splniteľné pre širokú verejnosť. Nehovoriac o tom, že ponúka nadštandardné služby ako napríklad bezplatné výbery zo všetkých bankomatov na Slovensku.

Potenciálny klient bude mať určite záujem o ponuku UniCredit Bank, no pri úvodnom zbere informácii na internete narazí na prvý problém. Úverová kalkulačka, ktorú má banka na internete nepracuje s fixom na 7 rokov.

article_photo

Podľa mňa je to chyba, keďže úroková sadzba je v tomto prípade nižšia ako komunikované sadzby niektorých konkurentov pri fixácii na 5 rokov. Pri výpočte splátky na internetovej kalkulačke by sa dala získať nižšia mesačná splátka, ktorá sa logicky veľmi dobre propaguje.

Každopádne nás čaká zaujímavá hypotekárna jar. Niektoré banky začali promovať svoje hypotekárne úvery. V televízii už bežia spoty ČSOB, ktoré banka prebrala zo svojich starších kampaní. VÚB banka platí príspevky na sociálnej sieti Facebook. Super úrok 2,10% p.a. ponúka banka aj v novom roku. Jedinou chybou je, že zabudla upraviť slogany vo svojej reklame a cieľovej skupine v januári oznamuje, že túto úrokovú sadzbu poskytuje iba do 31.12.2014.

Opačným smerom ako trh sa vybrala Prima banka, ktorá zvýšila úrokové sadzby hypoték o 0,20% p.a. Hypotekárny úver s fixáciou na 3 roky poskytuje so sadzbou 2,20% p.a. Pri päťročnej viazanosti poskytuje sadzbu až 3,20% p.a.

Myslím si, že na trhu nastal čas, keď banky nebudú súperiť o to, kto poskytne najnižšiu sadzbu na trhu ale o to, kto dokáže poskytnúť relatívne nízku sadzbu s prijateľnými podmienkami na čo najdlhšie obdobie. Zatiaľ to vyzerá tak, že UniCredit Bank by mohla dobrou akvizičnou kampaňou a správnou komunikáciou prilákať značné množstvo klientov. V prípade U konta sa im to už raz podarilo.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?